Uster

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Uster
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
30 614 (2007) banorë
banorë/km²
Sipërfaqja 28.56 km² km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare http://www.uster.ch/de/
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Uster është qytet në Zvicer,dhe qytet në kantonin Zürich. me pshurr nta

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Arti[redakto | redakto tekstin burimor]

Simbolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

kuartet e qytetit[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Kirchuster
 • Niederuster
 • Oberuster
 • Nossikon
 • Riedikon
 • Werrikon
 • Winikon-Gschwader
 • Freudwil
 • Wermatswil
 • Nänikon
 • Sulzbach

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]