Uttar Pradesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Uttar Pradeshit në Indi

Uttar Pradesh është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 200 milion. Kryeqyteti i Uttar Pradesh është Laknau.[1]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Uttar Pradeshit". Arkivuar nga origjinali më 26 prill 2012. Marrë më 20 tetor 2012. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)