Jump to content

Uttarakand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vendndodhja e Uttarakand në Indi

Uttarakand është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 10 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Dehradun.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare Uttarakand". Arkivuar nga origjinali më 14 qershor 2011. Marrë më 22 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)