Vëllazëria (gazetë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"Vëllazëria" ishte gazetë shqiptare e cila filloi të botohej nga 12 janar i vitit 1916Vjenë, Austri dhe vazhdoi gjer në vitin 1918. Gazeta financohej nga shoqëria atdhetare shqiptare "Dija" në Austri. Ishte politike, shoqërore dhe kulturore.

Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.