Vajza (fshat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fshati Vajzë ndodhet në komunën e Kotës të rrethit të Vlorës. Fshati ka rreth 1200 qytetare, por një pjesë e madhe e tyre jetojnë dhe punojnë jashtë vendit.