Vakarici

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vakaric
Italisht : Vaccarizzo Albanese
Komunë
Vendndodhja
Vakaric is located in Itali
Vakaric
Vakaric

Koordinatat: 39°35′V 16°26′L / 39.583°V 16.433°L / 39.583; 16.433

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Kozenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 448 m (m.n.d.)
Popullsia 1,184 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vakariciot
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare [1]


Vakaric, (Italisht: Vaccarizzo Albanese) është një fshat në KalabrisëItali i cili është i banuar me arbëreshë.