Val-Brillant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Val-Brillant (kthjellim).


Val-Brillant
Municipalité de Val-Brillant
—  qytet  —
Pamje nga Val-Brillant

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Matapédia
Kryebashkiaku Donald Malenfant
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°32′00″V 67°33′00″P / 48.533338°V 67.550005°P / 48.533338; -67.550005 (Val-Brillant)Koordinatat: 48°32′00″V 67°33′00″P / 48.533338°V 67.550005°P / 48.533338; -67.550005 (Val-Brillant)
Sipërfaqja 80 km2
Popullsia 1.003 banorë 2006
Dendësia 12,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Val-Brillantois, Val-Brillantoise
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 418
Kodi Postar G0J
Vendndodhja
Val-Brillant is located in Kanadaja
Val-Brillant
Val-Brillant

Val-Brillant është një qytetLa Matapédia, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 80 km² dhe popullsi 1003 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek