Valcarlos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valcarlos
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Valcarlos is located in Spanjë
Valcarlos
Valcarlos

Koordinatat: 43°5′35″V 1°18′4″P / 43.09306°V 1.30111°P / 43.09306; -1.30111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Navarre
Provinca Navarre
Qarku Auñamendi
Kryetari i Bashkisë Fernando Alzón Aldave
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.66 km2
Lartësia 365 m (m.n.d.)
Popullsia 418 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Luzaidarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31660
Prefiksi 948
Koordinatat 43° 5′ 35″ Veri

1° 18′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.luzaide-valcarlos.net


Valcarlos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Auñamendi, të provincës Navarre, në Navarre. Valcarlos ka 418 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]