Valdés, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdés, Asturias
Komunë
Stema_figuraFlag valdes.png
Vendndodhja
Valdés, Asturias is located in Spanjë
Valdés, Asturias
Valdés, Asturias

Koordinatat: 43°32′38″V 6°32′9″P / 43.54389°V 6.53583°P / 43.54389; -6.53583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Juan José Adolfo Fernández Pereiro
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 353.52 km2
Popullsia 14038 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit valdesano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33700
Koordinatat 43° 32′ 38″ Veri

6° 32′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-valdes.es


Valdés, Asturias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Valdés, Asturias ka 14038 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 353.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]