Valdearenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdearenas
Komunë
Vendndodhja
Valdearenas is located in Spanjë
Valdearenas
Valdearenas

Koordinatat: 40°48′40″V 2°59′27″P / 40.81111°V 2.99083°P / 40.81111; -2.99083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Valdearenas
Kryetari i Bashkisë Tomás Gómez Esteban
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.44 km2
Lartësia 964 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19196
Koordinatat 40° 48′ 40″ Veri

2° 59′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valdearenas.es


Valdearenas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valdearenas, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Valdearenas ka 103 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]