Valdelaguna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdelaguna
Komunë
Stema_figuraBandera de Valdelaguna.png
Vendndodhja
Valdelaguna is located in Spanjë
Valdelaguna
Valdelaguna

Koordinatat: 40°9′42″V 3°22′5″P / 40.16167°V 3.36806°P / 40.16167; -3.36806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42,13 km2
Lartësia 702 m (m.n.d.)
Popullsia 807 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Valdelagunero/a. Abubillo/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28391
Koordinatat 40° 9′ 42″ Veri

3° 22′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valdelaguna.es


Valdelaguna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Valdelaguna ka 807 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42,13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]