Valdemoro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdemoro
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Valdemoro is located in Spanjë
Valdemoro
Valdemoro

Koordinatat: 40°11′27″V 3°40′27″P / 40.19083°V 3.67417°P / 40.19083; -3.67417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku La Sagra
Kryetari i Bashkisë David Conde (2014)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.2 km2
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Popullsia 72265 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Vendasit Valdemoreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28340 - 28343
Prefiksi 91
Koordinatat 40° 11′ 27″ Veri

3° 40′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valdemoro.es


Valdemoro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Sagra, të provincës Madrid, në Madrid. Valdemoro ka 72265 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 64.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]