Valdepeñas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Valdepeñas
Valdepeñas Spain Church of Assumption
Valdepeñas Spain Church of Assumption
Stema zyrtare e Valdepeñas
Popullsia
 • Gjithsej31.147
Emri i banorëveValdepeñeros
Faqja zyrtarewww.valdepenas.es

Valdepeñas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Valdepeñas ka 31147 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 487.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]