Valdeprado del Río

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdeprado del Río
Komunë
Vendndodhja
Valdeprado del Río is located in Spanjë
Valdeprado del Río
Valdeprado del Río

Koordinatat: 42°54′38″V 4°4′32″P / 42.91056°V 4.07556°P / 42.91056; -4.07556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Jaime Soto Marina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.33 km2
Lartësia 957 m (m.n.d.)
Popullsia 327 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 54′ 38″ Veri

4° 4′ 32″ Perëndim


Valdeprado del Río është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Valdeprado del Río ka 327 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]