Valderrubio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valderrubio
Komunë
Stema_figuraBandera de Valderrubio (Granada).svg
Vendndodhja
Valderrubio is located in Spanjë
Valderrubio
Valderrubio

Koordinatat: 37°14′4″V 3°49′25″P / 37.23444°V 3.82361°P / 37.23444; -3.82361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Vega de Granada
Qarku Granada
Kryetari i Bashkisë Francisca Blanco Martín
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 2133 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit valderrubiense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18250
Koordinatat 37° 14′ 4″ Veri

3° 49′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valderrubio.net


Valderrubio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Granada, të provincës Vega de Granada, në . Valderrubio ka 2133 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]