Valdunquillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdunquillo
Komunë
noform
Palace of the Dukes of Alba
Stema_figura
Vendndodhja
Valdunquillo is located in Spanjë
Valdunquillo
Valdunquillo

Koordinatat: 42°2′0″V 5°43′19″P / 42.03333°V 5.72194°P / 42.03333; -5.72194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Máximo Baza Pastor (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.8 km2
Lartësia 741 m (m.n.d.)
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47672
Prefiksi 983
Koordinatat 42° 2′ 0″ Veri

5° 43′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valdunquillo.es.vg


Valdunquillo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Valdunquillo ka 176 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]