Valencia de Alcántara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valencia de Alcántara
Komunë
Stema_figuraFlag of Valencia de Alcantara Spain.svg
Vendndodhja
Valencia de Alcántara is located in Spanjë
Valencia de Alcántara
Valencia de Alcántara

Koordinatat: 39°24′48″V 7°14′37″P / 39.41333°V 7.24361°P / 39.41333; -7.24361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valencia de Alcántara
Kryetari i Bashkisë Pablo Carrilho Reyes
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 595 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 6032 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10500
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 39° 24′ 48″ Veri

7° 14′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.valenciadealcantara.net


Valencia de Alcántara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valencia de Alcántara, të provincës Cáceres, në Extremadura. Valencia de Alcántara ka 6032 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 595 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]