Vallés, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallés, Valencia
Komunë
Stema_figuraBandera de Vallés.svg
Vendndodhja
Vallés, Valencia is located in Spanjë
Vallés, Valencia
Vallés, Valencia

Koordinatat: 38°59′8″V 0°33′23″P / 38.98556°V 0.55639°P / 38.98556; -0.55639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë José Luis Herrero Postigo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.2 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallesino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46818
Koordinatat 38° 59′ 8″ Veri

0° 33′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Vallés, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Vallés, Valencia ka 145 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]