Vallada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallada
Komunë
Stema_figuraBandera de Vallada.svg
Vendndodhja
Vallada is located in Spanjë
Vallada
Vallada

Koordinatat: 38°53′45″V 0°41′31″P / 38.89583°V 0.69194°P / 38.89583; -0.69194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Fernando María Giner Giner
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.5 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 3463 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Valladino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46691
Koordinatat 38° 53′ 45″ Veri

0° 41′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Vallada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Vallada ka 3463 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]