Vallanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallanca
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vallanca is located in Spanjë
Vallanca
Vallanca

Koordinatat: 40°3′50″V 1°20′26″P / 40.06389°V 1.34056°P / 40.06389; -1.34056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Nuria Millán Eslava
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.6 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 155 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 13th century
Vendasit vallanquero, vallanquera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46145
Koordinatat 40° 3′ 50″ Veri

1° 20′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.vallanca.es


Vallanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Vallanca ka 155 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]