Vallbona d'Anoia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Vallbona d'Anoia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Vallbona d'Anoia is located in Spanjë
Vallbona d'Anoia
Vallbona d'Anoia

Koordinatat: 41°31′15″V 1°42′32″L / 41.52083°V 1.70889°L / 41.52083; 1.70889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Oscar Labraña i Lòpez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.45 km2
Lartësia 289 m (m.n.d.)
Popullsia 1337 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallbonencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8785
Koordinatat 41° 31′ 15″ Veri

1° 42′ 32″ Lindje


Vallbona d'Anoia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallbona d'Anoia ka 1337 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°31′15″V 1°42′32″L / 41.52083°V 1.70889°L / 41.52083; 1.70889{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page