Valle Gran Rey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valle Gran Rey
Komunë
noform
La Calera, Valle Gran Rey
Vendndodhja
Valle Gran Rey is located in Spanjë
Valle Gran Rey
Valle Gran Rey

Koordinatat: 28°6′V 17°20′P / 28.100°V 17.333°P / 28.100; -17.333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Gomera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.36Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 4240Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Valle Gran Rey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Gomera, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Valle Gran Rey ka 4240Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.36Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°6′V 17°20′P / 28.100°V 17.333°P / 28.100; -17.333{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page