Valle de Abdalajís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valle de Abdalajís
Komunë
Stema_figuraBandera Valle de Abdalajís.JPG
Vendndodhja
Valle de Abdalajís is located in Spanjë
Valle de Abdalajís
Valle de Abdalajís

Koordinatat: 36°56′V 4°41′P / 36.933°V 4.683°P / 36.933; -4.683

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku
Kryetari i Bashkisë Alonso García Carrasco
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21 km2
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Popullsia 2842 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallestero, Valluno
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29240
Prefiksi 95
Faqja Zyrtare www.valledeabdalajis.com


Valle de Abdalajís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Málaga, në Andalusia. Valle de Abdalajís ka 2842 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 36°56′V 4°41′P / 36.933°V 4.683°P / 36.933; -4.683{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page