Valle de Villaverde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valle de Villaverde
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Valle de Villaverde is located in Spanjë
Valle de Villaverde
Valle de Villaverde

Koordinatat: 43°14′43″V 3°15′37″P / 43.24528°V 3.26028°P / 43.24528; -3.26028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón-Agüera
Kryetari i Bashkisë Pedro María Llaguno Artolachipi (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.53 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 375 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39880
Koordinatat 43° 14′ 43″ Veri

3° 15′ 37″ Perëndim

Valle de Villaverde është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón-Agüera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Valle de Villaverde ka 375 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 43°14′43″V 3°15′37″P / 43.24528°V 3.26028°P / 43.24528; -3.26028{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page