Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife
Komunë
Vendndodhja
Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife is located in Spanjë
Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife
Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife

Koordinatat: 28°11′V 17°16′P / 28.183°V 17.267°P / 28.183; -17.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Gomera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.32Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 2945Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Gomera, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Vallehermoso, Santa Cruz de Tenerife ka 2945Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109.32Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°11′V 17°16′P / 28.183°V 17.267°P / 28.183; -17.267{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page