Vallgorguina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallgorguina
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vallgorguina is located in Spanjë
Vallgorguina
Vallgorguina

Koordinatat: 41°38′55″V 2°30′39″L / 41.64861°V 2.51083°L / 41.64861; 2.51083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Joan Mora Alsina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.96 km2
Lartësia 222 m (m.n.d.)
Popullsia 2404 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallgorguinenc, vallgorguinenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 55″ Veri

2° 30′ 39″ Lindje

Vallgorguina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallgorguina ka 2404 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°38′55″V 2°30′39″L / 41.64861°V 2.51083°L / 41.64861; 2.51083{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page