Vallibona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallibona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vallibona is located in Spanjë
Vallibona
Vallibona

Koordinatat: 40°36′10″V 0°3′13″P / 40.60278°V 0.05361°P / 40.60278; -0.05361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Ports
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.4 km2
Lartësia 666 m (m.n.d.)
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12312
Koordinatat 40° 36′ 10″ Veri

0° 3′ 13″ Perëndim


Vallibona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Vallibona ka 90 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]