Vallja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vallja është lloj kërcimi gjatë të cilit krijohen lëvizje të rregullta të trupit dhe të gjymtyrëve duke krijuar figura të ndryshme dhe duke e shprehur ate me anë te mimikës.

Vallet sipas kombeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e valleve shqiptare.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.