Valverde del Camino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valverde del Camino
Komunë
Stema_figuraValverde del camino.png
Vendndodhja
Valverde del Camino is located in Spanjë
Valverde del Camino
Valverde del Camino

Koordinatat: 37°34′26″V 6°45′16″P / 37.57389°V 6.75444°P / 37.57389; -6.75444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Andévalo
Kryetari i Bashkisë Loles López Gabarro
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 218.7 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 12902 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21600
Prefiksi +34 (Spain) + 959 (Huelva)
Koordinatat 37° 34′ 26″ Veri

6° 45′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall

Valverde del Camino është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Andévalo, të provincës Huelva, në Andalusia. Valverde del Camino ka 12902 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 218.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 37°34′26″V 6°45′16″P / 37.57389°V 6.75444°P / 37.57389; -6.75444{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page