Vannie Albanese

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Vincent Michelo Albanese (2 dhjetor 1912 - 2 shtator 1984) ishte një futbollist amerikan që luajti dy sezone për Brooklyn Dodgers në vitin 1937 dhe në 1938. [1] Ai gjithashtu luajti në Shoqatën Amerikane për Paterson Panthers dhe Union City Rams. [2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vannie Albanese Stats". Pro-Football-Reference.com (në anglisht).
  2. ^ "Vannie Albanese Stats - Pro Football Archives". www.profootballarchives.com (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 30 prill 2023. Marrë më 30 prill 2023.