Vega de Liébana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vega de Liébana
Komunë
noform
Church in La Vega
Stema_figura
Vendndodhja
Vega de Liébana is located in Spanjë
Vega de Liébana
Vega de Liébana

Koordinatat: 43°5′58″V 4°38′44″P / 43.09944°V 4.64556°P / 43.09944; -4.64556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 133.21 km2
Lartësia 467 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 5′ 58″ Veri

4° 38′ 44″ Perëndim

Vega de Liébana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Vega de Liébanapërfshinë një sipërfaqe prej 133.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 43°5′58″V 4°38′44″P / 43.09944°V 4.64556°P / 43.09944; -4.64556{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page