Vega de Pas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vega de Pas
Komunë
noform
Vendndodhja
Vega de Pas is located in Spanjë
Vega de Pas
Vega de Pas

Koordinatat: 43°9′34″V 3°46′52″P / 43.15944°V 3.78111°P / 43.15944; -3.78111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Valles Pasiegos
Kryetari i Bashkisë Víctor Manuel Gómez Arroyo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.53 km2
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Popullsia 860 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pasiegos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 9′ 34″ Veri

3° 46′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-vegadepas.com

Vega de Pas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Pasiegos, të provincës Cantabria, në Cantabria. Vega de Pas ka 860 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 43°9′34″V 3°46′52″P / 43.15944°V 3.78111°P / 43.15944; -3.78111{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page