Veli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Veli është një copë pëlhure e trashë dhe e fortë, që lidhet në direk, fryhet nga era dhe vë në lëvizje varkën ose anijen.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]