Velilla de San Antonio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Velilla de San Antonio
Komunë
Stema_figuraBandera de Velilla de San Antonio.png
Vendndodhja
Velilla de San Antonio is located in Spanjë
Velilla de San Antonio
Velilla de San Antonio

Koordinatat: 40°22′V 3°29′P / 40.367°V 3.483°P / 40.367; -3.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid Metropolitan Area
Kryetari i Bashkisë Julio Sanchez (2009)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.35 km2
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Popullsia 11553 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Velilleros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28891
Faqja Zyrtare www.ayto-velilla.es

Velilla de San Antonio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid Metropolitan Area, të provincës Madrid, në Madrid. Velilla de San Antonio ka 11553 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 40°22′V 3°29′P / 40.367°V 3.483°P / 40.367; -3.483{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page