Venta de Baños

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venta de Baños
Komunë
noform
Church of San Juan de Baños, founded in 661 AD.
Stema_figura
Vendndodhja
Venta de Baños is located in Spanjë
Venta de Baños
Venta de Baños

Koordinatat: 41°56′V 4°30′P / 41.933°V 4.500°P / 41.933; -4.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku El Cerrato
Kryetari i Bashkisë Consolación Pablos Labajo (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.25 km2
Lartësia 723 m (m.n.d.)
Popullsia 6437 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1860
Vendasit Venteños, Ventabañenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34200
Faqja Zyrtare www.ventadebanos.org

Venta de Baños është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun El Cerrato, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Venta de Baños ka 6437 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°56′V 4°30′P / 41.933°V 4.500°P / 41.933; -4.500{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page