Venta del Moro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venta del Moro
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Venta del Moro is located in Spanjë
Venta del Moro
Venta del Moro

Koordinatat: 39°29′0″V 1°21′26″P / 39.48333°V 1.35722°P / 39.48333; -1.35722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Luis Beltrán Jiménez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 272.6 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 1497 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Venturreño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46310
Koordinatat 39° 29′ 0″ Veri

1° 21′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ventadelmoro.es


Venta del Moro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Venta del Moro ka 1497 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 272.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]