Vetreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vetreni
Fshat
Vendndodhja
Vetreni is located in Maqedonia e Veriut
Vetreni
Vetreni
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 924 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 00′ 22″ Veri

22° 45′ 10″ Lindje

Popullsia 114 banorë (2002)