Viçidol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viçidoli
Fshat
Viçidoli is located in Shqipëria
Viçidoli
Viçidoli
Viçidoli (Shqipëria)

Koordinatat:42°23′13″V 20°10′33″L / 42.3869°V 20.1758°L / 42.3869; 20.1758Koordinatat: 42°23′13″V 20°10′33″L / 42.3869°V 20.1758°L / 42.3869; 20.1758

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Kukësit
Rrethi: Rrethi i Tropojës
Komuna: Komuna Tropojë
Targat e automjeteve: BC
Lartësia mbidetare: 352 m.n.d.
Përdorimi i stampës

Viçidoli është një fshatkomunën Tropojërrethin e TropojësShqipërisë. Ai ndodhet 4,6 km larg nga kufiri i Shqipërisë me Kosovën.

Në Viçidol ka lindur ish presidenti dhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]