Vic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vic
Komunë
noform
Plaça Major de Vic
Stema_figuraFlag of Vic.svg
Vendndodhja
Vic is located in Spanjë
Vic
Vic

Koordinatat: 41°55′49″V 2°15′17″L / 41.93028°V 2.25472°L / 41.93028; 2.25472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Vila d'Abadal Serra (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.92 km2
Lartësia 484 m (m.n.d.)
Popullsia 41647 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vigatà, vigatana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 55′ 49″ Veri

2° 15′ 17″ Lindje


Vic është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vic ka 41647 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vic – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


Koordinatat: 41°55′49″V 2°15′17″L / 41.93028°V 2.25472°L / 41.93028; 2.25472{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page