Vicko Prodić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Vicko Prodić i njohur edhe si Vincenzo Prodi (18 mars 1628 - 10 prill 1663) ishte një humanist dhe historian kroat.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Prodić, Vicko. Hrvatska enciklopedija, mrežno izdanje. Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2021. Pristupljeno 27. 3. 2022. <http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=50527>.