Vida Amaadi Yeboah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vida Amaadi Yeboah është një ish politikane dhe pedagoge nga [Gana]. Një anëtare e qeverisë Jerry Rawlings, Yeboah shërbeu si ministre e turizmit nga viti 1997-2001. Ajo ishte gjithashtu anëtare e parlamentit të Ganës gjatë periudhës së saj si ministre e turizmit. Ajo është gjithashtu një anëtare themeluese e Forumit për Edukatorët Afrikanë të Grave.

Çmime dhe vlerësime[redakto | përpunoni burim]

Vida është një nga katër themeluesit e Forumit për Edukatorët e Grave Afrikane (FAWE) të Kapitullit të Ganës. [1]


Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "About FAWE Ghana". www.fawegh.org. Marrë më 2016-10-27. 

Burime[redakto | përpunoni burim]