Vila Dada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villa d'Adda
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Villa d'Adda is located in Itali
Villa d'Adda
Villa d'Adda

Koordinatat: 45°43′0″V 9°28′0″L / 45.71667°V 9.46667°L / 45.71667; 9.46667

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Lombardia
Provinca Bergamo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Popullsia 4.714 banorë
Dendësia 786 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24030
Prefiksi +39–035
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 45° 43′ 0″ Veri

9° 28′ 0″ Lindje


Villa d'Adda është komunë në provincën Bergamo në regjionin italian Lombardia. Ky komunë është pjesë e regjionit Isola Bergamasca dhe ka 4.714 banorë.

Frazioni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Alzata
  • Galgina
  • Le Rate
  • Rossera
  • Valle
  • Villa di Basso

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]