Vilada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilada
Komunë
noform
Sheshi në Vilada
Vendndodhja
Vilada is located in Spanjë
Vilada
Vilada

Koordinatat: 42°8′19″V 1°55′52″L / 42.13861°V 1.93111°L / 42.13861; 1.93111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Montserrat Badia Piqué (2015)
Partia CP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,34 km2
Lartësia 757 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Dendësia 19,83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08613
Koordinatat 42° 8′ 19″ Veri

1° 55′ 52″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vilada.net

Vilada është komunë në qarkun Berguedà, Kataloni. Ndodhet 627 kilometra në lindje të Madridit.