Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife
Komunë
noform
Vilaflor from above
Vendndodhja
Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife is located in Ishujt Kanare
Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife
Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife

Koordinatat: 28°9′30″V 16°38′10″P / 28.15833°V 16.63611°P / 28.15833; -16.63611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.26 Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 1804 Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 28° 9′ 30″ Veri

16° 38′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.vilaflordechasna.es


Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife ka 1804 Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.26 Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]