Vilafranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilafranca
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilafranca is located in Spanjë
Vilafranca
Vilafranca

Koordinatat: 40°25′30″V 0°15′21″P / 40.42500°V 0.25583°P / 40.42500; -0.25583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Kryetari i Bashkisë Oscar Tena García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.8 km2
Lartësia 1125 m (m.n.d.)
Popullsia 2399 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilafranquí, Vilafranquina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12150
Koordinatat 40° 25′ 30″ Veri

0° 15′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajuntamentdevilafranca.es


Vilafranca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Vilafranca ka 2399 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]