Jump to content

Vilajeti Adrar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Adrār
أدرار
Map of Algeria showing Adrar province
Popullsi: 341,800
Sipërfaqe (): 443,782
Kryeqytet: Adrār

Adrar (arabisht: ولاية أدرار ) është njësi administrative ( Vilajet ) e Algjerisë, e pagëzuar sipas kryeqytetit të saj Adrar. Është njësia e dytë më e madhe e Algerisë me një sipërfaqe prej 443,782 dhe popullsi (sipas 2004) prej 341,800 banorve.

Stampa:Algjeria