Vilallonga del Camp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilallonga del Camp
Komunë
noform
Vendndodhja
Vilallonga del Camp is located in Spanjë
Vilallonga del Camp
Vilallonga del Camp

Koordinatat: 41°13′19″V 1°12′24″L / 41.22194°V 1.20667°L / 41.22194; 1.20667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonés
Kryetari i Bashkisë Ignasi Valera Cabré
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Popullsia 2000 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit vilallonguins
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43141
Koordinatat 41° 13′ 19″ Veri

1° 12′ 24″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vilallonga.altanet.org


Vilallonga del Camp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonés, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vilallonga del Camp ka 2000 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]