Vilamarxant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilamarxant
Qytet
Vendndodhja
Vilamarxant is located in Spanjë
Vilamarxant
Vilamarxant

Koordinatat: 39°34′8″V 0°37′14″P / 39.56889°V 0.62056°P / 39.56889; -0.62056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Vicente Betoret Coll
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.1 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46191
Koordinatat 39° 34′ 8″ Veri

0° 37′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.vilamarxant.es


Vilamarxant është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Vilamarxant ka 8767 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]