Vilanova d'Alcolea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova d'Alcolea
Komunë
Stema_figuraBandera de Vilanova d'Alcolea.svg
Vendndodhja
Vilanova d'Alcolea is located in Spanjë
Vilanova d'Alcolea
Vilanova d'Alcolea

Koordinatat: 40°13′51″V 0°4′18″L / 40.23083°V 0.07167°L / 40.23083; 0.07167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.4 km2
Lartësia 344 m (m.n.d.)
Popullsia 698 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilanoví, vilanovina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12183
Koordinatat 40° 13′ 51″ Veri

0° 4′ 18″ Lindje

Vilanova d'Alcolea

Vilanova d'Alcolea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Vilanova d'Alcolea ka 698 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.4 km2.

Viñedo (Vilanova d'Alcolea)
Aeropuerto de Castellón-Costa Azahar (Vilanova D'Alcolea)
Via Augusta (Vilanova d'Alcolea)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]