Vilanova de Sau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova de Sau
Komunë
noform
Pantà de Sau (Sau Reservoir)
Stema_figura
Vendndodhja
Vilanova de Sau is located in Spanjë
Vilanova de Sau
Vilanova de Sau

Koordinatat: 41°57′V 2°23′L / 41.950°V 2.383°L / 41.950; 2.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Joan Riera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.9 km2
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Popullsia 330 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilanovencs
Zona Kohore UTC+1


Vilanova de Sau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilanova de Sau ka 330 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]